Przeskocz do treści

Pożyczka pozabankowa na oświadczenie o dochodach

Flagowym produktem rynku pozabankowego są pożyczka na oświadczenie o dochodach, czyli "na słowo". Co ważne pożyczkodawcy takiego oświadczenia nie weryfikują w innych źródłach.

Oświadczenie o dochodach to nie to samo co zaświadczenie. Zaświadczenie o zarobkach to oficjalny dokument wystawiany przez pracodawcę. Oświadczenie o dochodach ma formę nieformalnego oświadczenia udzielnego podczas aplikacji o pożyczkę, zazwyczaj takę przez Internet.

Praktycznie każda firma z sektora pozabankowego udzielająca tak zwanych chwilówek, robi to na podstawie oświadczenia klienta.
Produkty ratalne, udzielane na dłuższy okres czasu muszą być zabezpieczone przy pomocy udokumentowanego dochodu, w tym wypadku zaświadczenie będzie potrzebne.

Kto może starć się o pożyczkę pozabankową na oświadczenie o dochodach

O pożyczkę pozabankową mogą starć się osoby pełnoletnie, które posiadają polskie obywatelstwo i spełniają kilka podstawowych wymogów formalnych.

  • Wiek, zazwyczaj wymagane ukończenie 20-21 lat, chociaż niektóre firmy pożyczają od 18 lat. Należy zaznaczyć, że istnieje też górna granica wieku, która wynosi około 70 lat.
  • Posiadanie rachunku bankowego potrzebne do potwierdzenia danych osobowych oraz otrzymania przelewu z gotówką.
  • Aktywny numer telefonu komórkowego, dowód osobisty.
  • Brak negatywnych wpisów w bazach Biur Informacji Gospodarczej, lub niewielkie przeterminowane zadłużenie na które większość firm przymknie oko.

Rynek pozabankowy

Pożyczki pozabankowe to specyficzny produkt finansowy. Najpopularniejszym produktem jest chwilówka, czyli pożyczka gotówkowa udzielana na niskie kwoty i krótki okres kredytowania. I to właśnie sektor pozabankowy a nie banki mają większość tego rynku.
W pierwszych 2 miesiącach 2019 roku firmy pozabankowe udzieliły 266 tys. chwilówek do 2000 PLN na kwotę 248,97 mln PLN, natomiast banki i SKOK-i udzieliły 91 tys. kredytów gotówkowych do 2000 PLN na kwotę 107,65 mln PLN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

60 ÷ 10 =