Przeskocz do treści

Pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń

Na początku warto zadać sobie proste pytanie czy taki produkt finansowy jak pożyczka na raty przez internet bez zaświadczeń jest w ogóle możliwa do zaoferowania przez legalnie działającą firmę.

Prawo nakłada nawet na sektor pozabankowy badanie wypłacalności klientów. Ma to na celu zabezpieczenie klientów przez wpadnięciem w pętlę zadłużenia.
Podstawowym narzędziem badania wypłacalności jest weryfikacja w spisach dłużników, popularnych Biurach Informacji Kredytowej, takich jak KRD, Erif czy InfoMonitor.

Jednak niektóre firmy idą dalej i chcą dodatkowo informacji o zarobkach lub też wglądu do wyciągu konta bankowego. Obecnie tylko nieliczna grupa firm życzy sobie papierowych zaświadczeń od pracodawcy, większość chce tylko wyciąg z konta bankowego uwierzytelniony podpisem elektronicznym banku.

Oczywiście trzeba wspomnieć, ze nie wszystkie firmy i nie w każdej okoliczności żądają zaświadczeń od osób zainteresowanych pożyczką na raty przez internet. Zazwyczaj gdy okres kredytowania wynosi 2-3 miesiące, a kwota pożyczki jest stosunkowo niska, wówczas pożyczkodawcy nie są aż tak wymagający i udzielą pożyczki bez zaświadczeń.
Dobrym przykładem będzie firma CreditStar, która udziela pożyczki do 5000 zł na maksymalnie trzy miesięczne raty. Pożyczkodawca przeprowadza tylko najprostszą kontrolę wypłacalności.

...przeprowadzamy osobną kontrolę wypłacalności dla każdego wniosku o pożyczkę, sprawdzając na przykład różne bazy danych z informacją kredytową. Jeśli twój wniosek został odrzucony, oznacza to, że w chwili obecnej nie spełniasz kryteriów wymaganych do otrzymania pożyczki. W takiej sytuacji skontaktuj się z naszym działem obsługi klienta, aby uzyskać więcej informacji.

Warto jednak zastrzec, że również i ten pożyczkodawca można poprosić o udokumentowanie dochodu.

Jakie są minimalne warunki otrzymania pożyczki na raty online?

Zazwyczaj, większość firm wymaga:

  • stałych dochodów,
  • ukończone co najmniej 18 lat,
  • legitymowanie się dowodem osobistym,
  • własny numer telefonu komórkowego.

Koszty pożyczki na raty przez internet?

Starając się o pożyczkę na raty należy liczyć się z kosztami, które z racji specyfiki produktu są wyższe niż w banku i na które składają się:

  1. odsetki, które jednak nie mają dużego znaczenia,
  2. opłata przygotowawcza - ograniczone ustawowo, głównie źródło zarobku
  3. ewentualnie ubezpieczenie i opłata rejestracyjna - zazwyczaj doliczane formalnie, tak aby zmieścić się w limicie.

Sumarycznie koszty nie mogą przekroczyć 25% pożyczanej kwoty plus 0,0822% za każdy dzień trwania umowy plus odsetki ograniczone ustawowo.

Na koniec warto dodać, że chwilówki ratalne nie są darmowe, żadna firma z tego typu produktem nie ma promocji pierwsza pożyczka za darmo. Dlatego warto poświęcić więcej uwagi i czasu aby wybrać optymalną, najtańszą ofertę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 2 = 5